AKTUALITY

Co se právě chystá?

OD 12.11. NOVÁ OTVÍRACÍ DOBA KNIHOVNY -  KAŽDÉ PONDĚLÍ 17:00 - 18:00.

Martinský průvod s dílničkou

Přijďte si s námi vyrobit podzimní lucerničku a rovnou vyzkoušet, jak krásně svítí při procházce. 

Od půl 4 bude v zasedací místnosti na OÚ probíhat tvoření pro děti i dospělé a poté vyrazíme na průvod (cca 17 hodin) se svítícími lucerničkami. 

Občerstvení zajištěno, bude ohýnek, překvapení pro děti a tradiční svařák v kotlíku. Pokud doma máte sklenice od tatarky, nebo podobné, doneste si vlastní, na místě jich bude pár k dispozici, ale není jisté, že se dostane na všechny, ostatní materiál zajistíme. 

POUŤOVÁ ZÁBAVA

V pátek 27. 7. 2018 pořádá SDH Krátká Ves na plácku v Krátké Vsi tradiční pouťovou zábavu. K tanci i poslechu zahraje skupina PROFIL.


Letní provoz knihovny

OTEVŘENO BUDE 2.7. , 13. 8. a 10.9


Aktualizovaný knihovní řád

aktuální znění knihovního řádu dle Obecného nařízení o ochraně osobních údajů (EU) 2016/679, tzv. GDPR naleznete ZDE: kratkaves.knihovna.cz/knihovni-rad/

PÁLENÍ ČARODĚJNIC

Již tradiční pálení čarodějnic se letos uskuteční na plácku od 18:00 hodin.

Občerstvení zajištěno. Těšit se na Vás budou krátkovesští hasiči a knihovnice ;-) Tak přijďte.

SETKÁNÍ PŘI TVOŘENÍ ADVENTNÍCH DEKORACÍ

Přijďte strávit příjemné odpoledne, popovídat si, posedět u kávy nebo čaje, přinést sebou můžete také nějaký vlastnoručně upečený zákusek a užít si tak předvánoční čas v milé společnosti.

V neděli 19. 11. 2017 od 13:30 v zasedací místnosti na obecním úřadě budeme tvořit adventní výzdobu.

Přineste si prosím korpusy na věnečky nebo aranžovací hmotu a případně i dekorace a svíčky, kterými si pak vzniklé výrobky ozdobíte.

Větvičky a vázací drátky budou zajištěny. K dispozici bude i tavná pistole. Pokusíme se donést i nějaké šišky a další přírodniny na zdobení.

TĚŠÍME SE NA VÁS!

LUCIE A LUCIE

Zveme vás na již tradiční

SVATOMARTINSKÝ LAMPIONOVÝ PRŮVOD

KDY: 11. 11. 2017 V 16:30

KDE: NA NÁVSI PŘED OÚ

Přijďte se s námi projít za svitu lampiónů, opět přijede i Martin na svém koni a určitě na vás bude čekat i nějaké překvapení.

V PŘÍPADĚ TRVALÉHO DEŠTĚ SE AKCE RUŠÍ.

Občerstvení zajištěno. Vstupné dobrovolné.Strašidelná stezka - Jaké to bylo?

Počasí našim plánům přálo a tak jsme se v 19 hodin sešli v hojném počtu na návsi "na plácku." Celkem se zúčastnilo 68 dětí za doprovodu rodičů. 

Po cestě čekaly účastníky malé nástrahy, drobné dárečky a velké zážitky. Všichni zúčastnění se ze stezky vrátili bez újmy na těle a na duši a nešetřili chválou. Všem patří velký dík, že přišli, vydrželi a vše absolvovali.

Největší poděkování však patří lidem, kteří to všechno nalánovali a pomáhali zrealizovat. Bez nich by stezka nemohla probíhat v takovém rozsahu a kvalitě. Fotodokumentaci nalezente ZDE.

STRAŠIDELNÁ STEZKA

se uskuteční

30. 9. 2017 od 19:00

na návsi v Krátké Vsi - "na plácku"

Vycházet se bude v časových intervalech po skupinkách. Vezměte si vhodné oblečení a obuv do terénu. Nošení vlastních baterek na stezku je ZAKÁZÁNO. Občerstvení zajištěno. Vstupné dobrovolné.

Knihovna od září otevřena v běžném režimu.

Otvírací doba knihovny o prázdninách

O PRÁZDNINÁCH bude knihovna OTEVŘENA 17. července a 14. srpna, ostatní pondělky byste na dveře ťukali marně. Ale nevěšte hlavu, svojí oblíbenou 🤣 knihovnici můžete potkat třeba na Krátkovesské 30/20 ;-)

Promítej i ty!

Naše knihovna se připojila k projektu Promítej i ty! Při prvním promítání jsme shlédli norský film Na sever od Slunce a dále estonský dokument Co se nenosí. Oba dokumenty byly zaměřeny na téma ekologie a zodpovědné spotřeby. V promítání budeme pokračovat dále, sledujte facebook krátkovesské knihovny.

Krátkovesská 30/20

I tento rok se konal tradiční běžecký a pěší závod, netradičně byla prodloužena kratší trasa z 15 km na 20 km. Jaká panovala nálada a zda nám přálo počasí se můžete podívat ve facebookové fotogalerii ZDE

Nové technické vybavení pro knihovnu

V květnu 2017 bylo zakoupeno nové technické vybavení - notebook, dataprojektor, plátno, reproduktory. Na financování se podílela obec Krátká Ves a část byla uhrazena z projektu VISK 3. Technika poslouží pro zlepšení společenského života v obci. V plánu je promítání dokumentů, také bude možné techniku využít pro promítání prezentací při vzdělávacích akcích, projekci fotek z akcí, atd.

Novoroční procházka

Kdy: 1. 2. 2017 sraz ve 14:00 před obecním úřadem v Krátké Vsi

Pojďte se na Nový rok projít, provětrat hlavu po náročné silvestrovské noci, potkat se a popřát ostatním do Nového roku vše dobré, protože jak na Nový rok, tak po celý rok. Pokud nebudou dvoumetrové závěje, šli bychom na kopeček k majáku. Sebou vezměte něco teplého do termosky pro zahřatí a třeba malou ochutnávku zbylého dobře uleželého vánočního cukroví. Při velké nepřízni počasí se pochod ruší.

Ocenění knihovny

Krátkoveská knihovna byla oceněna na Malé knihovnické slavnosti v Krajské knihovně Vysočiny titulem Knihovna Vysočiny 2016! Poděkování patří všem, kteří pomáhali s rekonstrukcí knihovny, organizováním a zajišťováním akcí. Bez vás by to nešlo!

Lampiónový průvod

Srdečně Vás zveme na pochod Krátkou Vsí se svítícími lampiony, který se uskuteční 11. 11.2016 od 17:30. Sraz účatsníků je před obecním úřadem. Přijede i Svatý Martin na bílém koni a jako překvapení je připravena ohňová show. Taborák bude plápolat, vezměte si sebou buřtíky, nebo cokoli co si budete chtít opéct, na zahřátí pro Vás máme připravený čajík a svařák.

Pletení z pedigu

V sobotu 12. listopadu 2016 od 13:00 se v Krátké Vsi v zasedací místnosti na obecním úřadě uskuteční kurz pletení z pedigu. Prosím případné zájemce o závazné přihlášení do 30. října 2016 na telefonu: 608 299 585, nebo na e-mailu: lumach@seznam.cz, z důvodu zajištění dostatečného množství materiálu. Každý účastník si spotřebovaný materiál bude hradit.

Přijďte strávit příjemné odpoledne a vytvořit si vlastní košíček, či další výrobky z pedigu.

Strašidelná stezka

Přijďte 1. 10. od 19:00 hodiny na krátkovesskou náves, kde budete vypuštěni na strašidelnou stezku. Čeká na Vás nezapomenutelný zážitek a pár minut strachu!

Knihovna v srpnu a září

Nové knihy si můžete do knihovny přijít vypůjčit 29. srpna, v září bude z důvodu dovolené otevřeno pouze 26. Lze domluvit i individuální návštěvu na telefonu: 608 299 585. Dále pak bude knihovna otevřena 10. října již v obvyklé provozní době.

Provoz knihovny o prázdninách

Knihovna bude o prázdninách otevřena 4. 7. 2016 a 1. 8. 2016. V případě zájmu o jiný termín volejte: 608 299 585, nebo pište: knihovnakratkaves@seznam.cz

Den dětí v Krátké Vsi

Dne 1. 7. 2016 od 16:30 se v Krátké Vsi uskuteční den dětí na téma DEVĚT ŘEMESEL. Soutěžní stanoviště budou rozmístěna podél cesty od budovy obecního úřadu až za horní rybník, vše bude viditelně značeno. Všichni jste srdečně zváni.

Automatizovaný výpůjční systém a online katalog

S radostí vám oznamuji, že nyní můžete vyhledávat knihy ve webovém online katalogu ZDE. Dále bude urychlen proces půjčování, knihy budou načítány a odečítány čtenářům přes počítač.

Foto z akce Enkaustika

Dne 7. 5. 2016 proběhlo v zasedací místnosti na obecním úřadě malé setkání, kde měli příchozí možnost vyzkoušet techniku nanášení horkého vosku na papír, tzv. Enakaustiku. Jak se jim to dařilo můžete posoudit ZDE.

Knihovna bude na Velikonoční pondělí

UZAVŘENA.Foto z akce Pletení z papíru

V odkazu ZDE naleznete fotky z tvůrčího dopoledne a časti odpoledne. Účastníci si mohli vyzkoušet, jak se plete z papírového pedigu - ruliček. Pletly se převážně košíčky, kdo chtěl mohl si vyzkoušet i pletení věnečku. Akce byla zdařilá, pletařek se sešel plný stůl a každá si odnesla alespoň jeden košíček, některé dokonce výrobky dva.

Otevření nově vybavené knihovny

V pondělí proběhl první výpůjční den po rekonstrukci knihovny, kdy byly instalovány nové regály, položen nový koberec a nakoupen nový nábytek. Velké díky patří zastupitelstvu obce, které celou rekonstrukci umožnilo, zejména pak panu starostovi Jiřímu Ondráčkovi, který vše zařídil. Přijďte se do nové a voňavé knihovny podívat a vybrat si nové a voňavé knihy.

Knihovna 29. 2. 2016 UZAVŘENA

Z důvodu probíhajících renovačních prací - malování, instalovaní nových regálů, atd. bude knihovna v pondělí 29.2. uzavřena.

Pletení z papíru 16. března 2016

Dne 16. března můžete přijít na obecní úřad v Kráté Vsi, kde budeme pod vedením zkušených lektorek plést z novinových ruliček. Všichni jsou srdečně zváni.

Knihovna bude vybavena novými regály a automatizovaným výpůjčním systémem

Nové regály jsou již ve výrobě a nejpozději v průběhu března by měly být instalovány do knihovny. Také by mělo dojít k instalaci výpůjčního systému, tím se urychlí obsloužení čtenářů. O dotaci na nákup knihovního systému zažádalo metodické oddělení Krajské knihovny v Havlíčkově Brodě.

TOPlist